Informacja o projekcie

Logo

Szkoła Podstawowa nr 1 im. III Tysiąclecia w Sycowie pozyskała    1 263 154,00 zł    z Europejskiego Funduszu Społecznego na realizację projektu   „ Modelowa szkoła ćwiczeń w Sycowie”

Projekt realizowany będzie w okresie 01.07.2020-30.06.2022,  w ramach Programu Operacyjnego WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ; osi priorytetowej II. Działanie: 2.10. Wysoka jakość systemu edukacji.

Głównym celem projektu jest wdrożenie w Szkole Podstawowej nr 1 w Sycowie szkoły ćwiczeń, zgodnie z modelem wypracowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Będzie to miejsce upowszechniania innowacyjnych działań wspierających rozwój kompetencji kluczowych uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem nauczania języków obcych, matematyki, przedmiotów przyrodniczych, technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Cele szczegółowe to:

• przygotowanie naszej szkoły do prowadzenia doskonalenia zawodowego nauczycieli,
  • opracowanie programów doskonalenia zawodowego nauczycieli,
  • przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli i dyrektorów szkół,
  • przygotowanie studentów do pracy w zawodzie nauczyciela,
  • doposażenie klasopracowni w nowoczesny sprzęt sprzyjający aktywności uczniów.

W wyniku realizacji projektu w Szkole Podstawowej nr 1 w Sycowie powstanie szkoła ćwiczeń dla województwa dolnośląskiego jako wzorcowa placówka w skali kraju wspierająca w codziennej pracy obecnych i przyszłych nauczycieli.

W ramach pozyskanych środków w szkole utworzone zostaną wzorcowe, nowoczesne pracownie,bogato wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne: matematyczna, przyrodnicza, geograficzna, językowa, j.obcych, fizyczna, chemiczna i informatyczna. W szkole zostaną wprowadzone różne innowacje pedagogiczne, a uczniowie będą się uczyć według najnowszych trendów i korzystać z nowoczesnego sprzętu.

Szkoła do projektu zaprosiła wszystkie szkoły podstawowe w gminie oraz dwie szkoły spoza gminy Syców. Nauczyciele i dyrektorzy będą brali udział w warsztatach i szkoleniach metodycznych, sieciach wsparcia, konsultacjach, konferencjach, lekcjach pokazowych

Partnerem w projekcie jest Dolnośląska Szkoła Wyższa odpowiedzialna za organizację praktyk studenckich oraz wsparcie merytoryczne nauczycieli.

Logo

MODELOWA SZKOŁA ĆWICZEŃ W SYCOWIE

Projekt realizowany będzie w okresie 01.07.2020-30.06.2022, w ramach Programu Operacyjnego WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ; osi priorytetowej II. Działanie: 2.10. Wysoka jakość systemu edukacji.

Cel projektu: Wdrożenie w Szkole Podstawowej nr 1 w Sycowie szkoły ćwiczeń, kierunkowanej

na rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych,

zgodnie z modelem opracowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Dofinansowanie projektu z UE: 1 064 586,58  zł

Dotacja celowa z Budżetu Państwa: 198 567,88 zł

Projekt realizowany w Partnerstwie z Dolnośląską Szkoła Wyższą

Efekty realizowanego projektu:

- utworzone zostały wzorcowe, nowoczesne pracownie, bogato wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne: matematyczna,         przyrodnicza, geograficzna, językowa, fizyczna, chemiczna i informatyczna;

-  wsparcie metodyczne nauczycieli i dyrektorów szkół zaangażowanych w projekt

Szkoła Podstawowa nr 1 im. III Tysiąclecia w Sycowie

ul. Matejki 5